آشنایی با ویروس کرونا و راههای پیشگیری از آن

01 اسفند 1398

ویروس کرونا و راههای پیشگیری از آن ، علایم کرونا

 بیماری کرونا در ابتدا بیماری با یک تب ظاهر می شود که پس از سرفه های خشک، یک هفته بعد تنگی نفس ایجاد می کند به طوری که بعضی از مبتلایان را راهی بیمارستان می کند. تاکنون دارویی برای درمان آن کشف نشده است اما تنها راه مقابله با آن، پیشگیری از آن است.

ویروس کرونا:

منشا اصلی بیماری کرونا در یکی از بازارهای شهر بزرگی به نام  «ووهان» است که در آنجا انواع گوشت حیوانات زنده مانند گوسفند، مرغ، گورکن، شتر، الاغ، خوک، جوجه تیغی، روباه،انواع خزندگان بطور کاملا غیر بهداشتی توزیع می شود، علاوه برآن استفاده از سوپ خفاش در یکی از رستورانهای آن اعلام شد که در مدت زمان کوتاهی به سرعت در تمام شهر شیوع پیدا و شهر 11 میلیونی قرنطینه و به شهر ارواح تبدیل شد، بعدها شهرهای دیگر از جمله پکن و شانگهای در وضعیت مشابه قرار گرفتند. این بیماری چنان شیوع پیدا کرد که حتی در کشورهای اطراف از جمله تایلند، سنگاپور، هنگ کنگ، استرالیا، بریتانیا، ژاپن، عربستان،کره جنوبی،آمریکا، آلمان و فرانسه افرادی مبتلا به این بیماری را مشاهده کرده اند.

تاریخچه کرونا

کرونا نام ویروسی قدیمی است که در حدود 6 نوع از آن در جهان شناسایی شده است که شایع ترین آن ویروس سرما خوردگی است که در فصل سرما گریبانگیر اکثر مردم می شود. این نوع از ویروسها بیشتر مجرای تنفسی را هدف قرار می دهند که خطرناکترین آن سارس است. این بیماری به نحوی بود که در سال 2002  جان 774 را گرفت. ویروس کرونا  به طور جهشی و از طریق حیوانات وحشی، شتر، گربه و خفاش در اثر تماس انسان به وجود می آید.مدت زمان این بیماری چهارده روز است که به صورت پنهان در بدن فرد مبتلا است که هیچگونه علائمی ندارد و فرد فقط ناقل آن است.

علائم ابتلا به بیماری کرونا:

در ابتدا بیماری با یک تب ظاهر می شود که پس از سرفه های خشک، یک هفته بعد تنگی نفس ایجاد می کند به طوری که بعضی از مبتلایان را راهی بیمارستان می کند. تاکنون دارویی برای درمان آن کشف نشده است اما تنها راه مقابله با آن، پیشگیری از آن است.کودکان خردسال، افراد سالخورده، بیماران قلبی و ریوی و کسانی که سیستم ایمنی بدنی ضعیفی دارند در معرض خطر بیشتری هستند که اگر به موقع درمان نشوند به بیماری های عفونی مانند برونشیت و ذات الریه مبتلا خواهند شد که در نهایت منجر به مرگ آنها خواهد شد. هیچ راه تشخیص قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما تنها راه آن نمونه برداری از خون، مخاط بینی و گلو شخص مبتلا  است.

علایم بیماری:

علائم غیر تنفسی:

راههای پیشگیری از بیماری کرونا:

منابع و ماخذ مقاله:

  1. ویروی کرونا، علائم تشخیص، درمان و پیشگیری و توصیه های مهم برای مسافران

Htpps:// biungasht.com/mag/coronaviruses/

  1. هراس جهانی از ویروس کرونا، چگونه با کرونا مبارزه کنیم؟!

https:// www.iran.ir/ sujhect/6364518296/   به نقل از 83665182/ خبرگزاری جمهوری اسلامی

  1. هرآنچه باید از کرونا ویروس ها بدانیم

https:// ir.sputniknikenews,com/ opinion/20200202580488/

  1. تمام انچه که راجع به ویروس کرونا بدانیو و راههای مقابله با آن

https://www.eligasht.com/bloge/trave

  1. آشنایی با علائم ویروس کرونا

https:// www.beytoote.com/health/malady-remedy/

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو با

نیوساد پارس (۰۹۳۰۲۳۰۱۴۱۶)

معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم! :)