خواص شگفت اگیز گوشت کبک را بیشتر بشناسید.

03 اسفند 1398

ویژگی های گوشت کبک

 

گوشت کبک

ویژگی های منحصر به فرد گوشت کبک تقویت قوای جنسی برطرف نمودن ضعف عمومی بدن و درد مفاصل تقویت حافظه ( درمان فراموشی ) تقویت سیستم گوارشی پیشگیری از ابتلا به عوارض قلبی و عروقی ( به دلیل کلسترول بسیار پایین )

پروتئین های حیوانی مانند گوشت دام و طیور، دارای مقادیر بالای عناصر کلسیم و فسفر، ویتامین های B کمپلکس، اسیدهای آمینه ضروری متیونین و لیزین هستند.

همچنین تعادل مناسب اسیدهای آمینه ضروری در مقایسه با منابع پروتئین گیاهی مانند سویا، ذرت و… ارزش بیولوژیکی بالاتری دارند.

حال گوشت کبک نه تنها مضرات گوشت قرمز دام های بزرگ را که روزانه از سوی متخصصان پزشکی گوشزد می شود ندارد بلکه توانسته نیازهای مردم به تنوع گوشت سفید در بازار را برآورده کند و حتی به لحاظ طعم و مزه هم به بسیاری از گوشت های سفید همچون مرغ، بلدرچین و… ارجحیت دارد. چرا که گوشت این پرنده دارای طبیعت گرم بوده و زود هضم می باشد و خواص دارویی و درمانی فراوانی دارد که برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویژگی های منحصر به فرد گوشت کبک

تقویت قوای جنسی

برطرف نمودن ضعف عمومی بدن و درد مفاصل

تقویت حافظه ( درمان فراموشی )

تقویت سیستم گوارشی

پیشگیری از ابتلا به عوارض قلبی و عروقی ( به دلیل کلسترول بسیار پایین )

خواص گوشت کبک آشنا شوید !

برخلاف تصور بسیاری افراد، خواص گوشت کبک پرورشی کمتر از نوع وحشی آن نمی باشد زیرا همان طور که اشاره شد در تغذیه این پرنده از مواد کاملا طبیعی استفاده می شود بنابراین گوشت حاصل، طعم و بوی طبیعی خود را حفظ می کند.

در جدول زیر، ارزش غذایی ۱۰۰ گرم گوشت کبک نشان داده شده است.

وجود مقدار زیادی از مواد معدنی در گوشت این پرنده نشان دهنده ارزش حیاتی آن است. مقدار پتاسیم این گوشت زیاد است و کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد موجود در آن نیز می تواند نیاز بدن را تامین کند. کانی های موجود در این گوشت به خوبی جذب بدن می شود و به همین جهت زمینه مواد مورد نیاز بدن را در دسترس سلول قرار می دهد.

( امام موسی کاظم علیه السلام می فرمایند: گوشت کبک ساق را محکم می کند و تب را می برد )

لازم به توضیح است که علاوه بر گوشت کبک ، مغز سر، جگر خام، زهره، بیضه و… این پرنده در درمان بیماری هایی همچون یرقان، صرع، تقویت چشم و حافظه، لاغری و… نیز مفید است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو با

نیوساد پارس (۰۹۳۰۲۳۰۱۴۱۶)

معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم! :)